Selle aasta ainus võimalus tiigikalu osta on meil Härjanurmes toimuva kalalaada raames. 

2024 AASTA KALALAAT TOIMUB 24. JA 25. MAIL!

Laat toimub reedel (24.05.2023) kella 9:30 - 17:00 ja laupäeval (25.05.2023) 10:00 - 15:00. Müük toimub elava järjekorra alusel ja broneeringuid me ei tee. Nii nõudluse kui ka järjekordade tekkimine on prognoosimatu. Palume varuda kannatust ning pidada silmas, et piiratud kogusega kalad võivad laada lõpuks otsas olla (aga ei pruugi). 

 

Müüki tulevad: 

  • valgeamuuri noorkalad (piiratud kogus; ca 1..1,1 kg/tk) 
  • hõbekarp (toitub taimsest hõljumist, ehk fütoplanktonist) - (ca 550 g/tk)
  • karpkala 1-aastane maim; 2-aastane karpkala (ca 690 g/tk); 3-aastane )ca 1,5..1,7 kg/tk
  • vikerforelli noorkala (erinevad suurused)
  • linask (väga piiratud kogus, mõnikümmend tk, erinevad suurused)
  • sel aastal paraku tuura ega koha müüki ei tule.

Müüme ka kõikidele müüdavatele liikidele (v.a. hõbekarp, kes on looduslikul toidul) sobilikke söötasid kaasa, vastavalt kala suurusele. Kõik söödad on 25kg kottides.

Mida kaasa võtta, kuhu sõita, mida jälgida asustamisel ning samuti kuidas sooviksime laata tervisekriisi tingimustel turvalisemalt läbi viia? 

Meie asukoht: 

Kalatalu Härjanurmes:  Kala kinnistu, Jõune küla, Jõgeva vald, Jõgevamaa. Palume jälgida laadaks paigaldatud juhendavaid viitasid, et jõuaksite järjekorra õigesse punkti. Navigeerimistarkvarad Waze ja Googlemaps annavad ka enamvähem täpse asukoha, kui sisestada “Kalatalu Härjanurmes” või “Härjanurme kalakohvik”.

Kaasa võtta anumad (meie soovitus on 4-kandilsied musta värvi plastist ehitusvannid, suurusega ca 80 liitrit, laialt müüdavad enamikes ehituspoodides), kuhu on mugav panna 100-250 liitrised kilekotid (kilekotid on meie poolt), arvestusega, et ühte kasti saab panna ÜHE kilekoti kuni:

  • ca 8..10kg kala karplaste  puhul lühemale otsale, pikemale otsale 6-8kg
  • forelli puhul maksimaalselt 5kg/ühte kotti, noorkala maksimaalselt 3-4 kg. Sõltub individuaalsest teekonnapikkusest, kala suurusest; konsulteerime kohapeal.

Nn. lastevannid on õrnad ja kipuvad purunema. Samuti ei sobi lihakastid jms., mis on väikesed ja madalad, pappkastid ja igasugune muu taara, kus on teravaid servasid või oht torkele. Autos peaks olema piisavalt ruumi, et vältida torkekahjustusi kilekotile, kuna täidame kilekoti 4/5 osas puhta hapnikuga.

Palume mitte koguneda gruppidesse ega ka müügiplatsile ning oodata oma järjekorda autos. Laadaplatsile lubame autosid paari kaupa, seda reguleerib meie töötaja. Kui inimesi on vähem, saab tulla laadaplatsile ka enne oma järjekorra saabumist kala uudistama.

Täpsustavate küsimuste jaoks võib helistada (nt. asukoha leidmine, järjekorrad, mõne suurusgrupi saadavus) müügipäevadel: 5174903, Martin. Varuda kannatust, kui telefon ei vasta, helistame esimesel võimalusel tagasi.

NB! Meie transporti laada raames ei paku, suuremate koguste osas meie transport, hinnad, saadavus jne eraldi kokkuleppel- ja ajal. Korraldame laadapäeva eelkõige inimestele, kes soovivad väiksemas koguses kala omale kodutiiki.